Ana Sayfa Gündem 17 Ocak 2023 0 Görüntüleme

İsmini Kılıçdaroğlu’nun verdiği okulun temeli atıldı

Karabağlar’daki okul sıkıntısını İzmir Büyükşehir Belediyesi çözüyor
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Karabağlar Abdi İpekçi Mahallesi’nde yapılacak Orhan Kemal İlköğretim Okulu’nun temeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atıldı. Kemal Kılıçdaroğlu “Halkı kucaklamaya, halka huzuru getirmeye devam edeceğiz” dedi. Lider Soyer ise, “Çocuklarımıza reva görülen sıkıntı son bulacak” diye konuştu.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla Karabağlar’da yapılacak Orhan Kemal İlköğretim Okulu’nun temeli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı merasimle atıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in mesken sahipliğindeki temel atma merasimine eşi Neptün Soyer, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İzmir Vilayet Lideri Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Lider Yardımcıları, CHP Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Heyeti (YDK) Üyeleri, CHP İzmir Milletvekilleri, Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu ve ilçe belediye liderleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları, muhtarlar ve yurttaşlar yer aldı.

“Karabağlar’a en hoş Orhan Kemal ismi yakışır”
Törende konuşan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Temel atılırken en memnun olduğunuz tesis hangisi diye sorarsanız ‘okuldur’ derim. Zira okul her annenin her babanın evladını okutmak için başvurduğu en temel yerdir. Her anne baba evladının uygun bir eğitim almasını güzel bir okulda okumasını ister. Karabağlar bölgenin sıkıntıları en ağır olan ilçelerinden birisi. Bunun farkındayız aslında. Büyükşehir ve Karabağlar belediye liderlerimiz da farkında. Ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Evlatlarımızın burada güzel bir eğitim almasını istiyoruz. Burada okuyacaklar, sosyalleşecekler, hoş bilgiler öğrenecekler ve kendi ülkelerine ve dünyaya faydalı bir insan olacaklar. Okulun ismi çok daha değerli bana nazaran. Orhan Kemal İlköğretim Okulu. Orhan Kemal art sırada oturanların, kalanların hayatını yazan bir edebiyatçımız. Orhan Kemal isminin verilmesi de benim aç ımdan son derece bedelli. Sayın Lider telefon açtı hangi ismi verelim diye ‘Orhan Kemal ismini verin’ dedim. Karabağlar’a en hoş Orhan Kemal ismi yakışır diye” dedi.

“Aile takviyeleri sigortasını Türkiye’ye getireceğiz”
Sosyal çalışmalardan örnekler veren CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, “Belediye lideri arkadaşlarıma söyledim; oy versin vermesin bütün vatandaşlara eşit davranacaksınız. Hiçbir ayrım yapamayacaksınız. Şayet bir müspet ayrımcılık yapacaksanız yoksul mahallelerden başlayacaksınız. O mahallelerde okullar, kreşler yapacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği uygar ve hoş bir Türkiye’yi inşa etmekte kararlıyız. Her meskende huzurun olmasını istiyorum. Her meskende gelir teminatının olmasını istiyorum. Aile dayanakları sigortası diye bir alanı inşallah Türkiye’ye getireceğiz. Hiçbir aile benim gelirim yok demeyecektir. Hiçbir aile ben fakirim demeyecektir. Toplumsal yardımları yaparken de fakir insanların onurunu koruyarak yapacağız. Onun yoksulluğunu asla afişe etmeyeceğiz. İnsan onuru kadar pahalı bir şey yoktur. Çocukların beslenme çantalarını kesinlikle fakat kesinlikle doldurun. Gereğini yapın. Çocuk okula giderken karnı doymalı. Yapmadılar biz yapacağız. Zira biz halkın partisiyiz. Yoksulun, fukaranın, garibanların, alın teri dökenlerin partisiyiz biz. Biz sıradan bir parti değiliz, Kuvayi Milliyeci bir partiyiz. Biz 100 yıllık bir geleneği olan bir partiyiz. Halkı kucaklayacağız ve halka huzuru, rahmeti, kucaklaşmayı getireceğiz” sözlerini kullandı.

“Alın teri dökenlerin kazandığı bir ülkeyi inşa edeceğiz”
CHP Önderi Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak yani Gazi Mustafa Kemal’in gaye gösterdiği çağdaş uygarlığı yakalamak ve onu aşmak için çalışacağız. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği ve herkesin kazandığı, alın teri dökenlerin kazandığı bir ülkeyi inşa edeceğiz. Hiç kimsenin kimliğini, inancını, ömür stilini siyasete materyal etmeden 85 milyon yurttaşımızı kucaklayacağız. Belediye liderlerimiz yerelde bizler de Türkiye’de kucaklayacağız” diye konuştu.

“Çocuklarımıza reva görülen sıkıntı son bulacak”
Yurttaşların ağır ilgisiyle karşılanan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer konuşmasına, “Ne kadar hakikat bir iş yaptığımızı görmüş olduk” diyerek başladı. Büyükşehir Belediye Lideri Soyer, “Göreve başladıktan 6 ay sonra bilhassa fakir vatandaşlarımızın yaşadığı mahallelerde kronik problemleri süratlice tahlile kavuşturmak için bir takım oluşturduk. Acil Tahlil Takımı olarak isimlendirdiğimiz bu çok özel yapı belediyemizin pek çok ünitesinden farklı uzmanlıkların bir ortaya gelmesiyle oluşuyor. Kentimizin art mahallelerindeki sıkıntıları süratle çözmek için kurduğumuz bu grup burada, Abdi İpekçi Mahallesi’nde 60 yıldır hiç okul olmadığını, çocukların yolu olmayan bir yerden yürüyerek okula büyük zorluklarla gittiklerini tespit etmişti. Mahalle halkının en büyük talebi buraya bir okul inşa edilmesiydi. Biz de belediyemizin tüm imkanlarını seferber etmeye karar verdik. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’yle protokol imzalayarak çalışmalarımıza başladık. Yer tespiti ve projelendirme süreçlerini süratlice tamamladık. Ve bugün Genel Başkan’ımızın iştirakiyle onun ismini verdiği Orhan Kemal İlköğretim Okulu’nun temelini daima birlikte atıyoruz. 32 derslikten oluşan, bin çocuğumuza eğitim verecek bu okulu tamamladığımızda tabiatla uyumlu, manisiz bir eğitim yuvasını Karabağlar’a kazandırmış olacağız. Çocuklarımıza reva görülen sıkıntı son bulacak” dedi.

Acil Tahlil Grubu ile 115 noktada çalıştı
Acil tahlil gruplarının tespitleri doğrultusunda kent genelinde yürütülen çalışmalardan örnekler veren Lider Soyer, “Acil Tahlil Takımı bünyesinde yaptığımız çalışmalar bize gösterdi ki her mahallenin problemleri birbirinden farklı. Örneğin Buca’da kimi mahallelerimizde yeşil alan talebi öne çıktı. Harekete geçtik ve orada Fırat Fidanlığı Yaşayan Parkı çalışmalarını başlattık. 2023 baharında tamamladığımızda toplumsal ve donatıları, doğal yaşama elverişli yapısı ve çağdaş bir rekreasyon alanını İzmir’e kazandırmış, Bucalılara nefes aldırmış olacağız. Yeniden Karabağlar Peker Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda vatandaşlarımızın talebi mahallelerindeki parkın yenilenmesi oldu. Çocuklarımız da halı saha istediler. Bu tespitlerin akabinde teknik gruplarımızı görevlendirdik, projelendirmeyi süratle tamamladık ve çok kı sa müddette Peker Parkı’nı da açtık. Artık çay bahçesi, yürüyüş yolu, satranç ve oyun alanlarıyla Peker Parkı vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Bedelli genel liderim parkın açılışında o halı alanda o birinci şutu mahalledeki çocuklarımızla birlikte attık. O gün onların gözlerindeki heyecanı, parıltıyı görmenizi isterdim. İzmir’de ortaya koymaya çalıştığımız bu şehircilik anlayışıyla temel amaçlarımızdan biri kıyı ile çeper ortasındaki uçurumu ortadan kaldırmak. Her İzmirlinin hak ettiği, insan onuruna yakışır, inançlı bir kent ömrünü tüm mahallelerimize sağlamak. Velhasıl bu kentin refahını büyütmek ve adil paylaşımını sağlamak. İşte bu emel doğrultusunda Acil Tahlil Takımı çalışmalarımızla bugüne kadar 24 park yeniledik 16 mahallede 115 noktada çalışma gerçekleştirdik, 19’u da devam ediyor” diye kon uştu.

“Altta kalanın canın çıksın nizamını geride bırakacağız”
İzmir’deki toplumsal belediyecilik uygulamalarına değinen Lider Soyer kelamlarını sürdürdü:
“Hatırlayacaksınız pandemi periyodunda CHP’li belediyeler olarak başlattığımız yardım kampanyaları maalesef durdurulmuştu. Halbuki 30 Ekim zelzelesinin akabinde yaptığımız davetlerle çok kısa müddette hiçbir gereksinimin eksik kalmadığı şartları birlikte yaratmıştık. Güç anlarda, hangi siyasi partiyi desteklersek destekleyelim kenetlenerek tüm dertlerin üstesinden gelineceğini gösterdik. İnanıyorum ki çok yakında ekonomik krizi ve hayat pahalılığını ülke olarak geride bırakacağız. İnsanlarımızın göz nazaran göre yoksulluğa itildiği, altta kalanın canın çıksın tertibini geride bırakacağız. Sizin öncülüğünüzde ortaya koyduğumuz vizyon doğrultusunda tüm CHP’li belediyelerimizle bir arada İzmir’de çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kelam ve nifak değil icraat üretiyoruz. Amaçlarımıza daima birlikte ilerliyoruz. Bu yolda bizi hi& ccedil;bir vakit yalnız bırakmayan, vatandaşlarımıza daha âlâ hizmet edebilmenin yolunu tanım eden, her şartta bizleri destekleyen Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Parti yöneticilerimize, milletvekillerimize, Karabağlar Belediye Liderimize, vilayet idaremize şükranlarımı sunuyorum.”

“100’üncü yılın Büyükşehir Belediye Lideri yeterli ki varsınız”
Mahallesinde yaşanan zorlukları hatırlatan Karabağlar Abdi İpekçi Mahallesi Muhtarı Orhan Kaya, “Burası art sıradakilerdi. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği vizyonu çerçevesinde dezavantajlı mahallelere hizmet götürmek için oluşturduğu Acil Tahlil Ekipi mahallemizde kapı kapı dolaştı. Bunun sonucunda oluşan talep listesinin başında 60 yıllık hasret olan okul talebi vardı. Tunç Başkan’ımız okul yapılacağını söylemişti. Klasik siyasetçi söylemi, unutulur sarfiyat zannettim. Liderim beni aradı ‘okul talep ettiğinize dair yazı ve vatandaştan dilekçe toplayarak bize gelir misiniz?’ dedi. O an galiba dileğimiz gerçekleşiyor dedim ve gözlerim yaşlarla doldu. İşte yapılmasını mucize olarak gördüğümüz bu okulun temelini cumhuriyetimizin 100’üncü yılında atıyoruz. Bölge h alkının gönlünde taht kurdunuz. 100’üncü yılın Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 100’üncü yılın Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Tunç Soyer âlâ ki varsınız ” sözlerini kullandı.  

Okul hakkında
Okul, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla hayata geçirilen birinci okul unvanını alacak ve bölgede yaşayan çocukların eğitim almak için dağlık yerden geçerek uzun uzaklık yürüme zorluğunu ortadan kaldıracak. 14 bin 545 metrekarelik alanda 32 derslikle hizmet verecek okul, bin öğrenciye eğitim-öğretim imkanı sağlayacak. Bina ise etraf dostu ve manisiz olarak tasarlandı. Projenin 2024 yılının Mart ayında tamamlanması hedeflenirken Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan alınacak müsaadeler sonrasında faaliyete geçecek. Okulda birinci ve orta öğretim verilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Shell download cami halısı cami halısı casino siteleri
hack forum bahis forum onwin giriş fethiye escort gaziantep escort gaziantep escort hack forum hacker sitesi bursa eskort meritking meritking meritking meritking giriş antalya escort bahis siteleri casibom deneme bonusu veren siteler cosmiczozo.org Tarafbet giriş istanbul escort escort marmaris